Про акцію

Акція “Вифлеємське Світло Миру” зорганізована вперше 1986 року Австрійським Радіо та Телебаченням ORF в Лінцу, як частина великої різдвяної акції харитативної на користь дітей неповносправних і осіб з особливими потребами. Акція носила назву „Licht ins Dunkel” (Світло у темноті).

В 1987 році патронат над акцією взяли австрійські скаути. Розвозили вони пломінь з Вифлеєма по цілій Австрії- до костелів, лікарень, сиротинців і сімей, щоб під час Різдвяних Свят нагадував всім про ідею миру і братерства, про надію і любов, яку приносить Новонароджений і так є досьогодні.

Щороку дівчинка або хлопчик з Австрійських Альп, вибраний через ORF серед дітей, що відзначилися в харитативних акціях, відбирають Вифлеємське Світло з Гроти (Печери) Різдва Христового, або як ще називають “Скалкою”. Потім везуть австрійськими авіаліалініями до Відня.

Австрійські скаути у Відні переказують скаутами інших країн Європи: Словакам, Французам, Італійцям, Іспанцям, Німцям, Бельгійцям, Скаутам Великобританії і Швейцарії, Чехам.

Словаки передають це Світло польським харцерам ZHP, це відбувається на Словацько- польському кордоні (Лиса Поляна). Наступного дня Урочистість відбувається в Кракові у стін Вавельського Замку де розпочинається акція Вифлеємського Світла в Польщі, з того моменту і розпочинається акція, розповсюджується Світло по цілій Польщі, потрапляє до скаутів України, Росії, Білорусі та Литви.

Долаючи багато кордонів, Світло доходить до різних закутків Європи, і навіть за Полярне коло.

Вифлеємське Світло Миру разом в актами служби іншій людині є носієм ідеї вселенського миру і взаємного порозуміння всіх людей, яким залежить на творення світу повного любові, неподільного- без конфліктів.

Засновник Скаутського руху Роберт Бейден- Пауел сказав: Залишіть Світ хоч трішечки кращим, ніж застали його…” Переказуючи Світло, несучи його разом з конкретною службою іншій людині, скаути повністю реалізують ідею дану Головним Скаутом…

Comments